Paweł Kras

Już niedługo nowy materiał

Obserwuj nas by być na bieżąco

 

 

Kolacja Oni

Paweł Kras

Szef Kuchni krakowskiej restauracji „Bottiglieria 1881”, którą traktuje jako drugi dom. Już jako pięciolatek marzył o tym, by zostać kucharzem, a wszystko zaczęło się od programów kulinarnych Karola Okrasy. Pracował w krakowskiej „Ancorze” pod okiem Adama Chrząstowskiego, który wykształcił rzeszę świetnych krakowskich kucharzy. Paweł pracując kilka miesięcy we Francji, poznawał klasykę kuchni francuskiej, tamtejszą kulturę i zyskał pewność, że chce mieszkać w Polsce i tu będzie gotował.

Wyróżnia go świetne poczucie humoru. Uważa, że jest pechowcem i dlatego idealnie w jego życiu sprawdza się motto „Oczekuj najgorszego - nigdy się nie rozczarujesz”. Bardzo istotne są dla niego świadomość i wiedza dotyczące składników, których używa. Poszukiwanie nowych połączeń motywuje go do ciągłych eksperymentów i doświadczeń w kuchni.

Mieszka na wsi, dzięki czemu korzysta z otaczającej go przyrody. Sam zbiera, przerabia i później podaje swoim gościom różne skarby natury, m.in. czarny bez, pędy sosny, czy pietruszkę. Gotuje zgodnie z zasadami Slow Food, która to organizacja udzieliła mu swojej rekomendacji. W 2016 roku otrzymał od Gault&Millau tytuł Młodego Talentu.

Comments are closed.