Dr Irena Eris Tasty Stories 2022

Opowiedziane smakiem

Tasty Stories

Dr Irena Eris Tasty Stories to projekt kulinarny stworzony w 2017 roku przez Hotele SPA Dr Irena Eris. Od tego czasu, co roku, krynicki i mazurski Hotel SPA zapraszają w podróż po regionach, w których są położone, w poszukiwaniu „tasty stories”. Smakowitych, pełnych autentycznych emocji opowieści o lokalnej kuchni, o produktach, które trafiają na stoły hotelowych restauracji, o ludziach, dzięki którym można się rozsmakować w prawdziwym jedzeniu. Poznane historie stają się inspiracją do organizowanych jesienią przez Hotele SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich specjalnych, pełnych atrakcji weekendów, ukazujących kulinarny świat Hoteli SPA i ich bliskich relacji z dziedzictwem kulinarnym, ale i kulturalnym. Są one niepowtarzalną okazją do spotkań z lokalnymi producentami i wytwórcami podczas kiermaszu najlepszych produktów, będących wizytówką regionu. Jednocześnie pozwalają na odkrywanie prawdziwych smaków, zbliżenie się do natury, czerpanie z niej, lecz z umiarem i szacunkiem dla środowiska, tego co ma najlepszego do zaoferowania. Są również pretekstem do poznawania dziedzictwa kulturowego przekazywanego z pokolenia na pokolenie, tworzące naszą tożsamość.

Ukoronowaniem weekendów ze smakiem, są ekskluzywne kolacje, stanowiące popis umiejętności kulinarnych szefów kuchni i będące festiwalem najlepszych produktów lokalnych. Autorami wykwintnych dań są szefowie kuchni z poszczególnych Hoteli SPA Dr Irena Eris wraz z zaproszonymi przez nich do współpracy kolegami i koleżankami po fachu. Inspirując się nawzajem i odkrywając bogactwo regionów, tworzą oni wyjątkowe menu degustacyjne, w oparciu o sezonowe produkty i charakterystyczne dla danego miejsca, pochodzące z okolicznych gospodarstw i od lokalnych wytwórców.

Daniom towarzyszą specjalnie dobrane do nich wina, o których podczas wieczoru opowiada sommelier, przenosząc uczestników oczami wyobraźni i wyrafinowaniem kubków smakowych do świata uprawy winorośli, w pełnej harmonii z naturą i środowiskiem.

A całe wydarzenie nabiera wyjątkowości dzięki niezwykłej oprawie i szczególnej atmosferze, którą mogą Państwo odkrywać na nowo w filmowych relacjach.

Motywem obecnej piątej edycji Dr Irena Eris Tasty Stories jest KULTURA.

Krynica Zdrój

Szefowie Kuchni

Janusz Myjak

Gospodarz wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Szósty Zmysł w Hotelu SPA Dr Irena Eris...

Łukasz Cichy

Szef Kuchni Restauracji Biała Róża w Krakowie

Marcin Sołtys

Szef Kuchni w Restauracji FILIPA 18, FOOD-WINE-ART w Krakowie

Patrycja Stefanów-Kot

Właścicielka i Szefowa Kuchni Restauracji Koncertowa w Krynicy-Zdroju

Katarzyna Miernik-Pietruszewska

Cukiernik, współwłaścicielka Restauracji Stary Dom Zdrojowy w Wysowej

Wzgórza Dylewskie

Szefowie Kuchni

Agnieszka Wilbrandt

Szefowa Kuchni Restauracji Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Sławomir Kwaśniewski

Szef Kuchni Restauracji Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Dawid Wojciechowski

Szef Kuchni Restauracji Salt w Copernicus Toruń Hotel

Tomasz Bonisławski

Szef Kuchni w Pałacu Warlity

Tasty Stories

Podcasty

W tym roku mamy przyjemność zaprosić Państwa na serię podcastów (nowość projektu!), za pośrednictwem których przybliżamy sylwetki bohaterów Dr Irena Eris Tasty Stories.

Naszą ambicją jest, aby przygotowane opowieści nie tylko towarzyszyły odbywającym się wydarzeniom, ale również funkcjonowały jako samodzielne, uniwersalne opowieści o regionie Beskidu Sądeckiego i Niskiego oraz Warmii i Mazur. A opowiemy o nich poprzez pryzmat ludzi, którzy współtworzą i propagują miejscowe dziedzictwo kulinarne i kulturowe. Dzięki podcastom chcemy wspierać lokalną społeczność i promować region.

Tasty Stories

Wydarzenia

Dr Irena Eris Tasty Stories to dwa wyjątkowe weekendy z ekskluzywną kolacją – we wrześniu w Krynicy-Zdroju oraz w październiku na Wzgórzach Dylewskich – inspirowane produktami lokalnymi, poświęcone kulinarnym spotkaniom z regionem.

9 września 2022 - 11 września 2022

Weekend ze smakiem – Krynica Zdrój

7 października 2022 - 9 października 2022

Weekend ze smakiem – Wzgórza Dylewskie

Partner Główny

Partnerzy

Patroni mediowi

Lider projektu
Anna Pikuła

  +48 696 494 437
  Anna.Pikula@DrIrenaErisSpa.com

Rzecznik projektu
Katarzyna Szymkiewicz

  +48 601 396 440
  Katarzyna.Szymkiewicz@DrIrenaErisSpa.com