Dawid Wojciechowski

Wzgórza Dylewskie

Dawid Wojciechowski

Niedoszły wioślarz, który swój kunszt kulinarny doskonalił w najlepszych restauracjach i hotelach w Toruniu. Jest triumfatorem Kulinarnego Pucharu Polski 2018 u boku Bartosza Petera. Obecnie zdobyte doświadczenie wykorzystuje jako Executive Chef w Copernicus Toruń Hotel i Restauracji SALT, w których pracuje od 2015 roku, gdzie zaczynał jako junior sous chef, potem pełnił funkcję zastępcy szefa kuchni, aż objął stanowisko szefa kuchni.

Na co dzień wyznaje zasadę, że w gotowaniu ważna jest pasja, pokora i konsekwencja, ale najważniejszy jest smak, bez względu na to, jaką technika został uzyskany lub jakie emocje towarzyszyły podczas wydobywania go. Dlatego ceni sobie świeży i wysokiej jakości produkt, a gdy uda się go wyszukać u lokalnego dostawcy lub producenta, który ceni takie samo podejście do jakości jak on, to długa współpraca jest gwarantowana.

A gdzie poszukuje inspiracji? W minimalizmie skandynawskiej gastronomii. Jak to wygląda w połączeniu z najlepszymi produktami lokalnymi z Warmii i Mazur, wkrótce się przekonamy.

Comments are closed.