Dr Irena Eris Tasty Stories 2018

Opowiedziane smakiem

Tasty Stories

Dr Irena Eris Tasty Stories to projekt kulinarny stworzony przez Hotele SPA Dr Irena Eris. Co roku wyruszamy w podróż w poszukiwaniu „tasty stories” – smakowitych, pełnych soczystej treści, doprawionych prawdziwymi emocjami opowieści o kuchni, produktach oraz o ludziach, którzy je tworzą. Pokazujemy źródła uczuć, które towarzyszą gotowaniu, bowiem bagaż doświadczeń, jaki niosą ze sobą ludzie, określa i determinuje ich kulinarne dokonania.

Dr Irena Eris Tasty Stories to historie opowiedziane smakiem przez lokalnych rolników dostarczających swoje produkty do hotelowych restauracji, pracowników i szefów kuchni Hoteli SPA oraz godnych naśladowania społeczników i innych pięknych ludzi, których życie na co dzień jest związane z kuchnią, regionem i otoczeniem Hoteli SPA Dr Irena Eris. Niezwykłe spotkania mają swój smakowity finał w zebranych życiowych historiach, które prezentujemy w postaci interesujących opowieści, poruszających filmów i przepięknych zdjęć oraz w przepisach bohaterów Dr Irena Eris Tasty Stories. Staną się one inspiracją kulinarną do przygotowania dwóch ekskluzywnych kolacji wydanych w niecodziennych okolicznościach.

Wybitni szefowie kuchni z Hoteli SPA Dr Irena Eris oraz zaproszeni przez nich przyjaciele po fachu zinterpretują zebrane receptury i przygotują autorskie dania z najlepszej jakości produktów regionalnych. Dopełnieniem będą wyborne wina dobrane przez sommeliera i towarzyszące im ciekawostki i anegdoty.

Co przed nami? 14-16 września 2018 – weekend w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój. Piątek wieczorem będzie obfitował w filmowe emocje, w sobotę natomiast odbędzie się plenerowa Kolacja ONI u podnóża Jaworzyny. Gospodarz sobotniego wieczoru szef kuchni krynickiego hotelu Janusz Myjak, przygotuje kolację ze swoimi przyjaciółmi – Marcinem Sołtysem i Pawłem Krasem.

19-21 października 2018 – spotkanie w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, gdzie w piątkowy wieczór rozbłysną wnętrza Rybakówki, które wypełnią smaki lokalnych specjałów, a w sobotę podczas ekskluzywnej Kolacji ONE połączą siły trzy kobiety, wspaniałe szefowe kuchni. Wraz z gospodynią spotkania Agnieszką Wilbrandt – szefową kuchni Restauracji Oranżeria w mazurskim Hotelu SPA kolację wydadzą Sylwia Stachyra i Mariola Monczak.

Hasło tegorocznej edycji to „Różnorodność w życiu, jedność w kuchni”. Kuchnia łączy ludzi, integruje, niezależnie od płci, wieku, narodowości, zawodu i pochodzenia. W magiczny sposób w kuchni z różnorodności rodzi się jedność i równowaga na stole, którym jest wspólny posiłek. Coś, czego często nam brakuje dziś w życiu.

Kolacja Oni

Szefowie Kuchni

Janusz Myjak

Gospodarz wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Szósty Zmysł w Hotelu SPA Dr Irena Eris...

Paweł Kras

Szef Kuchni krakowskiej restauracji „Bottiglieria 1881”, którą traktuje jako drugi dom…

Marcin Sołtys

Szef Kuchni w restauracji FILIPA 18, FOOD-WINE-ART w Krakowie. Miał być cukiernikiem, a został...

Kolacja One

Szefowe Kuchni

Agnieszka Wilbrandt

Gospodyni wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza...

Sylwia Stachyra

Szkoleniowiec, coach i właścicielka „CookShe by Sylwia Stachyra”

Mariola Monczak

Szef Kuchni w Restauracji „Pod Papugami” we Wrocławiu

Tasty Stories

Wydarzenia

W Dr Irena Eris Tasty Stories sprowadzimy przeróżne historie, emocje, wspomnienia i nawyki do jedności, do wspólnego, „kuchennego” mianownika, którego efektem będą dwie finałowe kolacje – wrześniowa w Krynicy-Zdroju oraz październikowa na Wzgórzach Dylewskich, które powstaną z inspiracji przepisami zebranymi od bohaterów tegorocznych filmowych opowieści Dr Irena Eris Tasty Stories.

14 września 2018 - 16 września 2018

Weekend z Kolacją Oni

Bohaterami smakowitych opowieści beskidzkiej edycji są ONI – Janusz Myjak, szef kuchni restauracji Szósty Zmysł w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój i jego żona, oraz pracujący w hotelu barman i strażak krynicki jednocześnie, hodowca krów rasy limousine z bratem weterynarzem, a także przewodniczka odkrywająca przed gośćmi hotelu tajemnice dawnej Krynicy. Ich życiowe historie i przepisy znajdą odzwierciedlenie w menu podczas Kolacji Oni.

19 października 2018 - 21 października 2018

Weekend z Kolacją One

Na Wzgórzach Dylewskich rządzić będą ONE. Kobieta cukiernik, lokalna hodowczyni kóz, producentka ekologicznych warzyw oraz gotujące kobiety wraz z Agnieszką Wilbrandt szefową kuchni w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, która zaprosiła do współpracy przy Kolacji One – dwie szefowe kuchni. Kobiecy głos wzmocnią „Boginie jedzenia” bohaterki dokumentu z sobotniego seansu filmowego.

Tasty Stories

Filmy


Dr Irena Eris Tasty Stories Krynica Zdrój

ZWIASTUN


Dr Irena Eris Tasty Stories Wzgórza Dylewskie

ZWIASTUN


JANUSZ I BARBARA MYJAKOWIE


AGNIESZKA WILBRANDT

SZEFOWA KUCHNI W HOTELU SPA DR IRENA ERIS WZGÓRZA DYLEWSKIE


KRZYSZTOF KRYNICKI

BARMAN W HOTELU SPA DR IRENA ERIS KRYNICA ZDRÓJ


HELENA WRÓBLEWSKA I IZABELA CIESIELSKA

GOSPODARSTWO ROLNE NAD AREM


DOROTA PACUT

LICENCJONOWANY PRZEWODNIK BESKIDZKI, TERENOWY I PILOT WYCIECZEK


MAŁGORZATA SÓJKA

CUKIERNIK W HOTELU SPA DR IRENA ERIS WZGÓRZA DYLEWSKIE


MARCIN WÓJCIK I WOJCIECH WÓJCIK

GOSPODARSTWO EKOLOGICZNE OIKOS


JOANNA WALKIEWICZ

GOSPODARSTWO OGRODNICZE


Dr Irena Eris Tasty Stories Krynica Zdrój

RELACJA


Dr Irena Eris Tasty Stories Wzgórza Dylewskie

RELACJA

Partner Główny

Partnerzy

Patroni mediowi