Dr Irena Eris Tasty Stories 2021

Opowiedziane smakiem

Tasty Stories

Dr Irena Eris Tasty Stories to projekt kulinarny stworzony w 2017 roku przez Hotele SPA Dr Irena Eris. Od tego czasu, co roku, krynicki i mazurski Hotel SPA zapraszają w podróż po regionach, w których są położone, w poszukiwaniu „tasty stories”. Smakowitych, pełnych autentycznych emocji opowieści o lokalnej kuchni, o produktach, które trafiają na stoły hotelowych restauracji oraz o ludziach, dzięki którym można się rozsmakować w prawdziwym jedzeniu. Poznane historie stają się inspiracją do organizowanych jesienią przez Hotele SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich specjalnych, pełnych atrakcji weekendów, ukazujących kulinarny świat Hoteli SPA i ich bliskich relacji z dziedzictwem kulinarnym. Są one niepowtarzalną okazją do spotkań z lokalnymi producentami i wytwórcami podczas kiermaszu najlepszych produktów, będących wizytówką regionu. Jednocześnie pozwalają na odkrywanie prawdziwych smaków, zbliżenie się do natury, czerpanie z niej, lecz z umiarem i szacunkiem dla środowiska, tego co ma najlepszego do zaoferowania.

Ukoronowaniem weekendów ze smakiem, są ekskluzywne kolacje, stanowiące popis umiejętności kulinarnych szefów kuchni i będące festiwalem najlepszych produktów lokalnych. Autorami wykwintnych dań są szefowie kuchni z poszczególnych Hoteli SPA Dr Irena Eris wraz z zaproszonymi przez nich do współpracy kolegami i koleżankami po fachu. Inspirując się nawzajem i odkrywając bogactwo regionów, tworzą oni wyjątkowe menu degustacyjne, w oparciu o sezonowe produkty i charakterystyczne dla danego miejsca, pochodzące z okolicznych gospodarstw i od lokalnych wytwórców.

Daniom towarzyszą specjalnie dobrane do nich wina, o których podczas wieczoru opowiada sommelier, przenosząc uczestników oczami wyobraźni i wyrafinowaniem kubków smakowych do świata uprawy winorośli, w pełnej harmonii z naturą i środowiskiem.

A całe wydarzenie nabiera wyjątkowości dzięki niezwykłej oprawie i szczególnej atmosferze, którą mogą Państwo odkrywać na nowo w filmowych relacjach.

Motywem obecnej czwartej edycji Dr Irena Eris Tasty Stories jest NATURA.

Krynica Zdrój

Szefowie Kuchni

Janusz Myjak

Gospodarz wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Szósty Zmysł w Hotelu SPA Dr Irena Eris...

Katarzyna Miernik-Pietruszewska

Cukiernik, współwłaścicielka Restauracji Stary Dom Zdrojowy w Wysowej

Janusz Fic

Szef Kuchni w Restauracji Dwór Sieraków

Marcin Pławecki

Szef Kuchni w Restauracji Gęś w Dymie

Wzgórza Dylewskie

Szefowie Kuchni

Agnieszka Wilbrandt

Szefowa kuchni Restauracji Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Grzegorz Gręda

Szef kuchni Restauracji Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Robert Trzópek

Twórca i szef kuchni restauracji Bez Gwiazdek w Warszawie

Krynica Zdrój

Historie

Więzy między człowiekiem a przyrodą są nierozerwalne, gdyż jesteśmy częścią natury. Przyroda dostarcza nam wiele bogactwa, po które warto sięgać każdego dnia. To ona nas żywi, leczy, wzmacnia organizm, uspokaja i przywraca harmonię. Jest niewyczerpalnym źródłem inspiracji nie tylko kulinarnych. Zapraszamy do odkrywania razem z nami nowych historii o świecie przyrody, w którym na co dzień żyjemy. Opowiemy Wam o wodach mineralnych, największym skarbie Krynicy-Zdroju, o sile lasu i o grzybach.

Wzgórza Dylewskie

Historie

Dziedzictwo kulinarne jest przede wszystkim źródłem wiedzy o historii regionu i dziejach ludzi tu żyjących. Wpływ na kształtowanie się tradycji kulinarnej na Warmii i Mazurach miała wielokulturowa, wielonarodowa i wielowyznaniowa społeczność tego regionu, ale również obfitość jezior, lasów i łąk, które czyniły dawne gospodarstwa wiejskie samowystarczalnymi. Zbierano jagody, borówki, maliny, jeżyny, żurawiny, grzyby, zioła lecznicze i przyprawowe. A przydomowe hodowle zwierząt gospodarskich były źródłem mięsa, jaja, mleka przetwarzanego potem na masło, sery i śmietanę; a także pierza, skór i wełny. Uprawiano len i konopie, proste zboża, warzywa i drzewa owocowe.
Jak ta różnorodność kulturowa wpływała na to, co jedliśmy i jemy obecnie, opowiedzą nasi rozmówcy, których historiami dzielimy się z Wami.

Tasty Stories

Wydarzenia

Dr Irena Eris Tasty Stories to dwa wyjątkowe weekendy z ekskluzywną kolacją – we wrześniu w Krynicy-Zdroju oraz w październiku na Wzgórzach Dylewskich – inspirowane produktami lokalnymi, poświęcone kulinarnym spotkaniom z regionem.

10 września 2021 - 12 września 2021

Weekend ze smakiem – Krynica Zdrój

22 października 2021 - 24 października 2021

Weekend ze smakiem – Wzgórza Dylewskie

Partner Główny

Partnerzy

Patroni mediowi