Dr Irena Eris Tasty Stories 2019

Opowiedziane smakiem

Tasty Stories

Dr Irena Eris Tasty Stories to projekt kulinarny stworzony w 2017 roku przez Hotele SPA Dr Irena Eris. Od tego czasu, regularnie, raz w roku, wyruszamy w podróż po regionach krynickiego i mazurskiego Hotelu SPA w poszukiwaniu „tasty stories” – smakowitych, pełnych prawdziwych emocji opowieści o lokalnej kuchni, o produktach, które trafiają na stoły hotelowych restauracji oraz o ludziach, dzięki którym można się rozsmakować w jedzeniu. Zebrane i opowiedziane za pomocą filmu historie, stają się inspiracją do organizowanych jesienią przez Hotel SPA Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich specjalnych i pełnych atrakcji weekendów z wyjątkowymi kolacjami, w których uczestniczą hotelowi goście.

Bohaterami Dr Irena Eris Tasty Stories są lokalni rolnicy, hodowcy i wytwórcy dostarczający swoje ekologiczne produkty do hotelowych restauracji, pracownicy i szefowie kuchni Hoteli SPA oraz lokalni społecznicy, których życie na co dzień związane jest z kuchnią i regionem. Ich historie opowiadamy poprzez filmy, zdjęcia i w wywiadach. A jesienne weekendy ze smakiem są okazją do spotkania z nimi osobiście.

Zwieńczeniem każdego weekendu jest ekskluzywna kolacja. Jej autorami są szefowie kuchni poszczególnych Hoteli SPA Dr Irena Eris wraz z zaproszonymi przez nich do współpracy kolegami i koleżankami po fachu. Wspólnie tworzą wyjątkowe menu degustacyjne, sięgając po regionalne i sezonowe produkty, między innymi pochodzące od bohaterów Dr Irena Eris Tasty Stories. O winach dobranych do tego specjalnego menu opowiada sommelier. A całe wydarzenie nabiera wyjątkowości dzięki niezwykłej oprawie i szczególnej atmosferze.

Krynica Zdrój

Szefowie Kuchni

Janusz Myjak

Gospodarz wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Szósty Zmysł w Hotelu SPA Dr Irena Eris...

Patrycja Stefanów-Kot

Właścicielka i Szefowa Kuchni Restauracji Koncertowa w Krynicy-Zdroju

Mariusz Siwak

Szef Kuchni Park Restaurant&Café w Szczecinie

Mariusz Jamroszczyk

Szef Kuchni Restauracji Bałtowski Zapiecek w Bałtowie

Wzgórza Dylewskie

Szefowie Kuchni

Agnieszka Wilbrandt

Gospodyni wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza...

Grzegorz Gręda

Współgospodarz wydarzenia i Szef Kuchni Restauracji Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza...

Ewelina Łapińska

Szefowa Kuchni w Restauracji Świętojańska 21 w Białymstoku

Krynica Zdrój

Bohaterowie

Bohaterami krynickiej edycji są charyzmatyczne postaci związane z Beskidami: pani Grażyna z Ropek, o łemkowskich korzeniach, która na co dzień pielęgnuje rodzinne tradycje i odtwarza smaki kuchni łemkowskiej; przedsiębiorcza nauczycielka pani Jadwiga prowadząca razem z mężem ekologiczną hodowlę kapłonów i perliczek w Białej Niżnej; a także Kaśka, jak chce by ją nazywać, z zamiłowania cukierniczka, która porzuciła Kraków dla Wysowej i co roku organizuje tam festiwal Święto Rydza; jest też były budowlaniec pan Zbigniew, od siedmiu lat uprawiający z sukcesem winnicę w Chodorowej, bowiem jego wina zdobywają liczne medale.

Wzgórza Dylewskie

Bohaterowie

Podróże mazurskimi drogami zawiodły tym roku do bohaterów „tasty stories”, którymi są: pani Krystyna przywracająca tradycję spożywania gęsiny nie tylko na św. Marcina; pracująca w hotelu kucharka – pani Jola – dzieląca pasję do pszczół ze swoim tatą; a także pan Mariusz ze Stowarzyszenia Warmińskich Chłopów Bosych, ceniący sobie, ponad wszystko, zdrowy tryb życia oraz pasjonat tradycyjnych i ekologicznych metod uprawy dawnych zbóż.

Tasty Stories

Wydarzenia

Dr Irena Eris Tasty Stories to dwa wyjątkowe weekendy z ekskluzywną kolacją – we wrześniu w Krynicy-Zdroju oraz w październiku na Wzgórzach Dylewskich – inspirowane produktami lokalnymi, poświęcone kulinarnym spotkaniom z regionem.

13 września 2019 - 15 września 2019

Weekend ze smakiem – Krynica Zdrój

18 października 2019 - 20 października 2019

Weekend ze smakiem – Wzgórza Dylewskie

Partner Główny

Partnerzy

Patroni mediowi