Agnieszka Wilbrandt

Wzgórza Dylewskie

Agnieszka Wilbrandt

Agnieszka Wilbrandt jest pierwszą kobietą szefem kuchni w historii Hoteli SPA Dr Irena Eris. Odpowiada za restaurację Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Zaczynała od stanowiska kucharza, ucząc się z dużą pokorą pracy zespołowej i sztuki kulinarnej w praktyce.
Dzięki pracowitości i twardemu charakterowi bardzo szybko awansowała. Po roku pracy była sous chef. Od 2012 roku (z roczną przerwą) jest szefową kuchni restauracji Oranżeria i zarządza 35 osobowym zespołem. Jest świetnie zorganizowana, konsekwentna w działaniu, umie zbudować zgrany zespół i stworzyć znakomitą atmosferę pracy. Cierpliwość i opiekuńczość ćwiczy w domu, bo jest mamą trzech wspaniałych córek. Podkreśla, że przy tak nieregularnej i wymagającej pracy, jaką jest zarządzanie kuchnią prestiżowego hotelu, nie bez znaczenia jest oparcie w mężu.
Jej kulinarną fantazję i kobiecą rękę widać w serwowanych daniach, które są idealnie dostosowane do takiego miejsca jakim jest SPA – są lekkie i wykwintne, przygotowane z najczęściej lokalnych produktów, których wyszukuje ze starannością wśród sąsiadów – okolicznych producentów.

PROSTO Z NATURY...

Agnieszka Wilbrandt od początku pracy zawodowej jest związana z Hotelem SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Tu stawiała pierwsze kroki w zawodzie, poznając pracę w kuchni od podszewki oraz zdobywając doświadczenie i doskonaląc swój warsztat. Dzisiaj prowadzi hotelową restaurację Oranżeria, w której najważniejszą rolę pełnią produkty z regionu. Osobiście wyszukuje lokalnych rolników oferujących produkty najlepszej jakości. Uważa, że osobiste poznanie producentów z okolicy oraz ich pracy, buduje zaufanie i dobre relacje. Dlatego tak chętnie uczestniczy kolejny rok w projekcie „Tasty Stories”, który przybliża gościom hotelu nie tylko tutejszą kuchnię, ale jest też ukłonem w stronę szeroko pojętej „lokalności”.

Czwarty weekend Dr Irena Eris Tasty Stories zbliża się wielkimi krokami. W jakim jesteś nastroju przed uroczystą kolacją?

To już moje trzecie „smakowite historie”. Po poprzednich, fantastycznych doświadczeniach jestem spokojna i w końcu na luzie. Cieszę się na to wspólne gotowanie. Tym bardziej, że szefowie, którzy przyjęli nasze zaproszenie gwarantują nie tylko najwyższy poziom sztuki kulinarnej, ale również całą gamę cennych fachowych doświadczeń dla nas kucharzy. Będziemy gościć dwóch szefów o kompletnie różnych charakterach: Sebastian Olma – niebywale energiczny, wręcz szalony. Od razu wytwarza wokół siebie wspaniałą atmosferę. Z kolei Robert Trzópek to niesamowita wiedza i wyrafinowanie, a przy tym ostoja spokoju. Razem stanowimy mocny zespół, więc kolacja będzie na pewno udana. Nie mniej cieszę się, że mogę pokazać zapraszanym szefom, jak wspaniałe produkty mamy na wyciągnięcie ręki.

W tym roku na Wzgórzach Dylewskich królować będzie „kuchnia z natury” – jakie są Twoje ulubione produkty?

Dla mnie „natura” to przede wszystkim sezonowość i ekologia. Dlatego chętnie sięgam po to, co daje sad i pole. Pomidory, truskawki, agrest i śliwki węgierki – to moje ulubione naturalne smaki, za którymi najbardziej tęsknię przez cały rok.

Co Ci daje udział w projekcie Tasty Stories?

Bardzo cieszę, że jako hotel i restauracja możemy wspierać regionalnych dostawców. Z wieloma nawiązujemy długotrwałe, wręcz przyjacielskie, relacje. Goście naszego hotelu też już wiedzą, jak ważne jest pochodzenie produktu i dociekliwie nas wypytują, skąd co pochodzi. I ryba „od Jarka Parola” czy kozi ser z gospodarstwa „Nad Arem” już dużo im mówią… (śmiech). Dzięki nim mamy w naszej kuchni naprawdę znakomite produkty – jakościowo i świeże. Dosłownie takie, jak obecnie podbijają świat gastronomii, czyli zgodnie z hasłem „farm to table”.

Uchyl rąbka tajemnicy, co czeka gości podczas kolacji?

W tym roku jednym z wyzwań są zioła. To wdzięczny produkt, ale trzeba się skupić, żeby osiągnąć właściwy balans. Dasz za dużo – zgubisz smak, jak za mało – nie będą one wyczuwalne. I z pewnością, podążając za obecnym trendem, zaskoczymy uczestników kolacji jakimś daniem bezmięsnym, które wbrew pozorom jest trudniej wymyślić.

Stęskniłaś się za Dr Irena Eris Tasty Stories?

Bardzo, zwłaszcza za bezpośrednim kontaktem z Gośćmi. Ten i poprzedni rok były bardzo trudne dla całej gastronomii. Jestem jednak przekonana, że ponownie nie zawiedziemy koneserów wyjątkowych smaków. Gwarantujemy fantastyczny wieczór oraz dużo innych atrakcji podczas „Weekendu ze smakiem”. Do zobaczenia!

Comments are closed.