Agnieszka Wilbrandt

Kolacja One

Agnieszka Wilbrandt

Agnieszka Wilbrandt jest pierwszą kobietą, szefem kuchni w historii Hoteli SPA Dr Irena Eris. Odpowiada za restaurację Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Zaczynała od stanowiska kucharza, ucząc się z dużą pokorą pracy zespołowej i sztuki kulinarnej w praktyce. Jest absolwentką szkoły gastronomicznej w Ostródzie, po ukończeniu której od razu zatrudniła się w nowo powstałym na Wzgórzach Dylewskich pięciogwiazdkowym Hotelu SPA.

Dzięki pracowitości i twardemu charakterowi bardzo szybko awansowała. Po roku pracy była sous chef. Od 2012 roku (z roczną przerwą) jest szefową kuchni restauracji Oranżeria i zarządza 35 osobowym zespołem. Choć jest świetnie zorganizowana i konsekwentna, to jednocześnie umie zbudować zespół i znakomitą atmosferę pracy. Cierpliwość i opiekuńczość ćwiczy w domu, bo jest mamą trzech wspaniałych córek. Podkreśla, że przy tak nieregularnej i wymagającej pracy, jaką jest zarządzanie kuchnią prestiżowego hotelu nie bez znaczenia jest oparcie w mężu.

Jej kulinarną fantazję i kobiecą rękę widać w serwowanych daniach, które są idealnie dostosowane do takiego miejsca jakim jest SPA – są lekkie i wykwintne, przygotowane z najczęściej lokalnych produktów, których wyszukuje ze starannością wśród sąsiadów – okolicznych producentów.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Agnieszką Wilbrandt...

Comments are closed.