Łukasz Cichy

Krynica Zdrój

Łukasz Cichy

Po udanym debiucie pod skrzydłami najlepszych polskich tuzów w dziedzinie kulinariów, w roku 2013 Łukasz Cichy zaczął nową przygodę w Restauracji Biała Róża umiejscowionej w zespole pałacowym nieopodal Wawelu. Jest miłośnikiem odkrywania dziedzictwa kulinarnego Krakowa i Małopolski. Dawne smaki tradycyjnej domowej kuchni mieszczańskiej, w której można odnaleźć wpływy kuchni galicyjskiej, żydowskiej, węgierskiej czy ukraińskiej, stały się inspiracją do autorskich dań komponowanych w oparciu o najlepsze małopolskie produkty.

Jego zainteresowanie kuchnią regionalną wywodzi się z rodzinnego domu, gospodarstwa rolnego położonego na styku województw małopolskiego oraz świętokrzyskiego. Wzorem innych wielkich szefów kuchni ceni sobie najbardziej sięganie po produkt lokalny, umiejętnie zestawiając składniki i smaki. W tworzeniu nowych dań ogromną rolę odegrały receptury ze starych ksiąg kucharskich i rozmowy z niezwykłymi mieszkańcami Krakowa, m. in.: Panią Marią Rydlową, ale także własne zapiski kulinarne.

W roku 2016 został zdobywcą tytułu Szefa Jutra 2016 Gault&Millau Tour - regionu Małopolska, Podkarpacie, Bieszczady i Górny Śląsk oraz jest laureatem III miejsca konkursu Bocuse d’Or Poland 2021.

Comments are closed.