Tomasz Bonisławski

Wzgórza Dylewskie

Tomasz Bonisławski

Pierwszy w historii Dr Irena Eris Tasty Stories szef kuchni zaproszony do współpracy, który tak doskonale zna lokalne produkty z Warmii i Mazur i od ponad 25 lat wykorzystuje je do tworzenia autorskich potraw. A to dlatego, że jest z tych stron i w tutejszych znanych mazurskich hotelach stawiał pierwsze kroki w zawodzie.

Jego pasja do gotowania zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy chętnie „mieszał” w garnkach razem z mamą, która przekazywała mu tajniki polskiej kuchni domowej. Po ukończeniu edukacji gastronomicznej postanowił być wiernym kuchni polskiej, regionalnej, przywiązując szczególną uwagę do rodzimych świeżych produktów. Obecnie jestem szefem kuchni w Pałacu Warlity. Cechą charakterystyczną jego kuchni jest świeżość, regionalność, sezonowość. Sięga po sprawdzone lokalne produkty znajdujące się „pod ręką” – pochodzące z okolicznych lasów, jezior, pól i łąk.
 Lubi pracować z dziczyzną i rybami słodkowodnymi (z jezior), a także wykorzystuje zioła, kwiaty jadalne, które chętnie sam zbiera na łąkach. Bliski kontakt z naturą zawsze dostarcza mu wielu pomysłów kulinarnych.

Szczególną uwagę zwraca na podanie potrawy na talerzu. Uważa, że nie tylko smak jest ważny, ale i wygląd. Pochodzi z rodziny artystów – mama jest malarką, tata rzeźbiarzem – i w tym upatruje swoje zamiłowanie do sztuki i finezji na talerzu. Dania wychodzące spod jego rąk odzwierciedlają jego wrażliwość na piękno. Dlatego każde z nich musi wyglądać, jak obraz namalowany przez artystę, o czym przekonają się niebawem uczestnicy finałowej kolacji Dr Irena Eris Tasty Stories.

Comments are closed.