Agnieszka Wilbrandt

Wzgórza Dylewskie

Agnieszka Wilbrandt

Agnieszka Wilbrandt jest pierwszą kobietą szefem kuchni w historii Hoteli SPA Dr Irena Eris. Odpowiada za restaurację Oranżeria w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Zaczynała od stanowiska kucharza, ucząc się z dużą pokorą pracy zespołowej i sztuki kulinarnej w praktyce.

Dzięki pracowitości i twardemu charakterowi bardzo szybko awansowała. Po roku pracy była sous chef. Od 2012 roku (z roczną przerwą) jest szefową kuchni restauracji Oranżeria i zarządza 35 osobowym zespołem. Jest świetnie zorganizowana, konsekwentna w działaniu, umie zbudować zgrany zespół i stworzyć znakomitą atmosferę pracy. Cierpliwość i opiekuńczość ćwiczy w domu, jako mama trzech wspaniałych córek. Podkreśla, że przy tak nieregularnej i wymagającej pracy, jaką jest zarządzanie kuchnią prestiżowego hotelu, nie bez znaczenia jest oparcie w mężu i rodzinie, którzy z wyrozumiałością podchodzą do nieobecności mamy w wielu ważnych momentach ich życia.

Jej kulinarną fantazję i kobiecą rękę widać w serwowanych daniach, które są idealnie dostosowane do takiego miejsca jakim jest SPA – są lekkie i wykwintne, przygotowane z najczęściej lokalnych produktów, których wyszukuje ze starannością wśród sąsiadów – okolicznych producentów. Chętnie sięga po akcenty z kuchni azjatyckiej, łącząc lokalne produkty z dodatkami pochodzącymi z Azji.

Od siedmiu lat jest gospodynią wyjątkowego projektu kulinarnego Dr Irena Eris Tasty Stories, który przybliża Gościom nie tylko tradycje kulinarne regionu, ale i dziedzictwo kulturowe.

Comments are closed.