Dawid Łagowski

Wzgórza Dylewskie

Dawid Łagowski

Od dziecka chciał zostać kucharzem. Swoje pierwsze doświadczenia, po ukończeniu szkoły gastronomicznej, stawiał w rodzinnym Poznaniu. Najpierw w restauracjach na Starym Mieście, a niedługo później w kuchni hotelu Sheraton. Tam nabierał doświadczenia i poznawał tajniki kuchni fusion. Przez kolejne lata szefował wielu restauracjom w różnych regionach Polski, by ponownie osiąść w ukochanym Poznaniu.

Od sześciu jest współwłaścicielem Manufaktury Łagowski, gdzie wytwarza autorskie i przede wszystkim naturalne produkty spożywcze. Z pasją popularyzuje kuchnię wellness i slow food podczas autorskich pokazów, szkoleń i warsztatów kulinarnych w całej Polsce. Chętnie włącza się także w akcje charytatywne lokalnych społeczności. Ma na koncie długą listę nagród i wyróżnień, m.in Gault&Millau i dwukrotne zwycięstwo w konkursie Food Business Awards w kategorii „Restauracja Hotelowa”. Jest półfinalistą 6 edycji TOP CHEF.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Uwielbia sport. Jako były zawodnik rugby i miłośnik tej dyscypliny szuka wyzwań i rywalizacji. Na swoim koncie ma m.in ukończone zawody triathlonowe Iron Man w Nicei w 2015 roku.

Comments are closed.