Mateusz Suliga

Krynica Zdrój

Mateusz Suliga

Z połączenia dwóch wielkich pasji – historii, która fascynowała go od dzieciństwa i kulinariów oraz czerpiąc z bogatej przeszłości, stworzył wraz ze swoim zespołem wyjątkową z niepowtarzalną kuchnią restaurację Artesse w Krakowie. Obecnie spełnia marzenia o tworzeniu i podawaniu takich dań, których nie powstydziłyby się najwyższe sfery. Z zaciekawieniem sięga do dawnych przepisów i receptur, poszukując w nich inspiracji.

Korzysta z zapomnianych składników, zgłębia tajniki prawdziwej dawnej polskiej kuchni, które przemienia na talerzu w kulinarne arcydzieła, by w nieszablonowy, nowoczesny i elegancki sposób odzwierciedlać tradycje kulinarne dawnej Polski.

Mateusz Suliga jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Szczególnie jest mu bliska cenna nagroda Prix au Chef de l’ Avenir przyznana przez Akademię Gastronomiczną, dzięki której został uznany za najbardziej perspektywicznego Szefa Kuchni Roku 2023. W tym samym roku, jak i w obecnym 2024 r., krakowska restauracja Artesse otrzymała rekomendację słynnego czerwonego przewodnika Michelin.

Comments are closed.