Weekend ze smakiem – Krynica Zdrój

Krynica Zdrój

Weekend ze smakiem

To już czwarte wydarzenie w ramach „Dr Irena Eris Tasty Stories”, które w tym roku poświęcamy Naturze. Natura będzie naszym bohaterem i o niej będą snuć opowieści nasi eksperci.

Sobotni poranek rozpoczniemy kiermaszem lokalnych produktów z udziałem okolicznych wytwórców i rolników – znanych z poprzednich spotkań projektu Dr Irena Eris Tasty Stories. Jednocześnie przybliżymy Państwu bogactwo, z którego słynie Krynica-Zdrój i ugasimy pragnienie podczas degustacji krynickich wód mineralnych, okraszonej opowieściami o tajemnicach tutejszych złóż. Następnie wprowadzimy Państwa w świat opowieści z „mchu i paproci”, które zapoczątkuje spotkanie z profesjonalną grzybiarką. Opowieści o leśnych grzybach jadalnych i tych, których nie powinniśmy zbierać, sprawią, że pewniej poczują się Państwo podczas samodzielnego grzybobrania i odkryją, jak wiele możliwości skrywa świat grzybów. Wszystkich chętnych zabierzemy na spacer po lesie w towarzystwie leśniczego i jego opowieści.

Kulminacją wydarzenia jest wydana w sobotni wieczór plenerowa kolacja z widokiem na Jaworzynę. Jej gospodarz Janusz Myjak szef kuchni Restauracji Szósty Zmysł przygotuje wspólnie ze swoimi przyjaciółmi po fachu – Katarzyną Miernik-Pietruszewską (Stary Dom Zdrojowy), Januszem Ficem (Dwór Sieraków) oraz Marcinem Pławeckim (Gęś w Dymie), wyjątkowe menu z eko wine pairingiem.

Zapraszamy!

Przeżyjmy to jeszcze raz

Pyszne jedzenie, niecodzienny wystrój i cudowna atmosfera – tak było podczas Weekendu ze smakiem!
Zabieramy Was do Krynicy-Zdroju, by poczuć wyjątkowy klimat tamtych chwil.