Sławomir Kwaśniewski

Wzgórza Dylewskie

Sławomir Kwaśniewski

Pochodzi z Ostródy. Pierwszą pracę podjął po ukończeniu szkolnej edukacji w roku 2007 na stanowisku kucharza w nowo powstałym wówczas Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, gdzie przez kolejnych siedem lat rozwijał skrzydła u boku ówczesnych szefów kuchni. Początkowo w Restauracji Oranżeria, a dwa lata później w slowfoodowej Restauracji Romantyczna. W końcu postanowił zmienić pracę, by dalej rozwijać się w zawodzie i zbierać nowe doświadczenia. Pnąc się po szczeblach kariery w gastronomii, nabywał nowych umiejętności oraz pewności siebie. Obecnie powrócił do znanej mu znakomicie Restauracji Romantyczna jako Szef Kuchni, by jak sam podkreśla godnie reprezentować to miejsce.

W jego sercu najważniejsze miejsce zajmuje kuchnia polska, oparta na lokalnych i ekologicznych produktach najlepszej jakości. Lecz inspiracji dostarcza mu również kuchnia włoska, którą stara się ją łączyć harmonijnie z polską. Nie boi się też eksperymentować z nowymi teksturami. A dania, które tworzy mają poza smakiem zachwycać wyglądem.

W życiu prywatnym jest wielkim fanem wyścigów wraków oraz lubi przemierzać kręte mazurskie drogi na swoim ukochanym motocyklu. Lubi także wędkować i doglądać swojego przydomowego ogrodu, gdzie razem z żoną uprawiają ekologiczne i najsmaczniejsze pod słońcem warzywa.

Comments are closed.