Sławomir Kwaśniewski

Wzgórza Dylewskie

Sławomir Kwaśniewski

Pochodzi z Ostródy. Pierwszą pracę podjął po ukończeniu szkolnej edukacji w roku 2007 na stanowisku kucharza w nowo powstałym wówczas Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, gdzie przez kolejnych siedem lat rozwijał skrzydła u boku ówczesnych szefów kuchni. Początkowo w Restauracji Oranżeria, a dwa lata później w slowfoodowej Restauracji Romantyczna. W końcu postanowił zmienić pracę, by dalej rozwijać się w zawodzie i zbierać nowe doświadczenia, także w zarządzaniu. Nieustanna praca w gastronomii pozwoliła mu nabyć nowych umiejętności oraz pewności siebie. Obecnie od 2021 roku jako Szef Kuchni tworzy autorską kuchnię w znanej mu znakomicie Restauracji Romantyczna, by jak sam podkreśla, godnie reprezentować to miejsce. A jest o co dbać, gdyż Restauracja Romantyczna jest pierwszą w Polsce i najdłużej działającą bez przerwy restauracją rekomendowaną przez Slow Food.

W sercu Szefa Sławka najważniejsze miejsce zajmuje kuchnia polska, oparta na lokalnych i ekologicznych produktach najlepszej jakości. Inspiracji dostarcza mu również kuchnia włoska, którą stara się łączyć harmonijnie z polską. Nie boi się też eksperymentować z nowymi teksturami. A dania, które tworzy mają poza smakiem zachwycać także wyglądem. W Jego ocenie nie ma lepszego i czystszego rejonu Polski, który dostarczałby tylu znakomitej jakości produktów, zarówno mięsnych, rybnych, serów, jak i owoców, i warzyw, w różnych porach roku.

W życiu prywatnym jest wielkim fanem wyścigów wraków oraz lubi przemierzać kręte mazurskie drogi na swoim ukochanym motocyklu. Lubi także wędkować i doglądać swojego przydomowego ogrodu, gdzie razem z żoną uprawiają ekologiczne i najsmaczniejsze pod słońcem warzywa.

Razem z Agnieszką Wilbrandt jest gospodarzem unikatowego projektu kulinarnego Dr Irena Eris Tasty Stories w mazurskim Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Comments are closed.